top of page

Can Berk Koç

Ressam - Sanat Eğitmeni - YouTube İçerik Üreticisi

Online Sanat Eğitimleri, Sanat Yayınları ve Paylaşımları ile sanatın Türkçe içeriğini oluşmayı hedefleyen, aydınlanma ve kültüre olan açlığımızı gidermek, çeşitli konularda fikir beyanlarında bulunmak ve adına gerçeklik dediğimiz ciddi atmosfere sıkışmış absürtlükleri paylaşmak, sanat, yaşam ve açık sözlülük konusunda tek kalmadığımızın sohbetlerini yaparken yetenek sınavları ve yurt dışı portfolyo hazırlayan öğrencilere online atölye desteği veriyorum.

 

Bunu yaparken profesyonel sanat çalışmalarım ve sanat eğitmeni olarak faydalı olduğunu düşündüğüm içeriğin tümü burada. Çarşamba ve pazar günleri 23:00'de youtube'da, facebook'da ve twitch'de canlı resim yayınları ile online eğitim ve online çizim üzerine örnekler veren malzeme, teknik, teorik bilgiler üzerine içerikler üretiyorum. Umarım keyif alırsınız.

 

Görüşmek ümidi ile...

17990463229696763.jpg

16 Ağustos 1984'te İstanbul'da doğdum. İlk sergisime 2004 yılında YTU Sanat Fakültesi Temel Tasarım Atölyesi ile "Art-a Kalan" sergi ile katıldım. 2010 yılında "Yaşamın için Resim, Resimin içinde Yaşam" adlı ilk kişisel sergimi açtım. 2004-2018 yılları arasında karma sergilere katıldım. 2017den beri "birgrupinsan" sanat platformu ile sergi ve etkinliklere katılmaktayım.. SNT dergisinde Sinema yazıları yazdım. Farklı sergilerde kreatör asistanlığı yaptım. Dünya müzelerinde anlatımlar gerçekleştirdim, eser inceledim. Bu süreçte İstasyon Sanat Akademisi'nde Cenk Beyhan ve Hülya Düzenli, YTU Sanat Tasarım Fakültesinde Ö.Yiğit Aral ve İnci Eviner'le çalıştım.


2012 yılında Ayşegül Doğan'ın "Akvaryum" adlı kısa filminin sanat yönetmeni ve prodüktörlüğünü yaptım. (Film; Cannes film festivalinde short corner'a, Berlin Film Festivaline kabul edilmiştir. Boston Turkish Short Films'te Finalisttir.)


2003-2013 yılları arasında Rotaractördüm. Galatasaray Rotaract kulübü başkanlığı ve UR. Rotaract Temsilciliğinde farklı dönemlerde çeşitli projeler ve komitelerde koordinatörlükler üstlendim.

2003 Yılında kazandığım YTU STF Bileşik Sanatlar Programından 3. Sınıftan sonra okulu bıraktım ve mezun olmadım.  2016da tekrar sınavlara girdim MSGSU Fotoğraf bölümünü kazansamda aynı dönem İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanıp seçimimi latince öğrenmek olarak kullandım. Evlat sahibi olunca mezuniyet gene sarktı. 


2004 yılından asistan olarak çalışmaya başladığım İstasyon Sanat Akademisinde önce Eğitmen daha sonra yurtdışı portfolyo hazırlık gruplarını ve kurum içinde eğitim ve web üzerine çeşitli görevlerde  çalışmaktayım. Dünyada ve Türkiye'de bulunan güzel sanatlar fakültelerine öğrenci hazırlıyorum ve 17 yılda birbirinden başarılı öğrencilerim olmasının haklı gururunu yaşıyorum. Bu öğrencilerle olan başarılar hem YouTube kanalında röportaj olarak var, hemde linkledin ve Facebook sayfasında yer almaktadır.

Ressam Sıla Güven Koç ile evliyim, Karamel adında sarman bir kedim bulunmakta ve eşim ile yakışıklı bir evlat yetiştirmekteyiz. Küçük adamın adı, onun bireyselliğine saygımdan sosyal medya hesaplarımda yer almamaktadır.

 

6 Yıldır TV seyretmiyor, herkese öneriyor bol kitap okuyor, dizi seyrediyor ve şubat 2019dan beri sizlerle tüm bunları youtube da fevkalade sohbetler adlı sanat içeriği üreten kanalımda paylaşıyorum.

 

Yayınlar sanat malzemeleri videoları, sanat eğitimleri, atölye sohbetleri, resim bilgisi, yurtdışı portfolyo hazırlık süreci üzerine kişisel görüş içeren yayınlardır. Ders içerikli tüm yayınlarda kullanılan kaynakça videonun açıklama kısmında ve yayın sırasında izleyici ile açık bir şekilde paylaşılmaktadır.

Uzun yaşayın ve parlayın dostlar

İletişim

Kuşadası, Aydın, Türkiye

canberkkc@gmail.com

Tel: +90 546 174 00 07

  • Youtube
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook

Uzun Yaşayın ve Parlayın

herkeresim_yapabilir.png
bottom of page