top of page

Can Berk Koç

Ressam - Sanat Eğitmeni - YouTube İçerik Üreticisi

16 Ağustos 1984'te İstanbul'da doğdum. 2003 yılında YTU Sanat Tasarım Fakültesi Bileşik Sanatlar Programına girdim, ancak 3. sınıfta okulu bıraktım. 2016'da MSGSU Fotoğraf bölümü ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım, ancak Latince öğrenmek için ikincisini seçtim.

2004 yılında İstasyon Sanat Akademisi'nde asistan olarak çalışmaya başladım. 2010 yılında ilk kişisel sergimi açtım ve 2012 yılında Ayşegül Doğan'ın "Akvaryum" adlı kısa filminin sanat yönetmenliğini ve prodüktörlüğünü yaptım.

2003-2013 yılları arasında Rotaractördüm ve Galatasaray Rotaract kulübü başkanlığı ve UR. Rotaract Temsilciliğinde farklı dönemlerde çeşitli projeler ve komitelerde koordinatörlükler üstlendim.

2004-2020 yılları arasında İstasyon Sanat Akademisi'nde eğitmen olarak çalıştım. 16 yıllık çalışma sürem boyunca, kurumun şube eğitmenliğinden Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitim Şefliğine kadar farklı görevlerde bulundum.Şube eğitmeni olarak, temel sanat dersleri ve yetenek sınavlarına hazırlık dersleri verdim. Öğrencilerin temel sanat kavramlarını ve tekniklerini öğrenmelerini ve yetenek sınavlarına başarılı bir şekilde hazırlanmalarını sağladım. Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitim Şefi olarak, kurumun yurtdışında bulunan güzel sanatlar fakültelerine öğrenci hazırlama programını yönettim. Program kapsamında, öğrencilerin portfolyolarını oluşturmalarını, yetenek sınavlarına hazırlanmalarını ve üniversitelere kabul edilmelerini sağladım. Eğitim programlarının planlanması ve eğitmen ekibinin liderliği konusunda da sorumluluk aldım. Öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun eğitim programları oluşturmak ve eğitmen ekibinin gelişimine katkıda bulunmak için çalıştım. Bu süre içerisinde çok sayıda öğrencinin güzel sanatlar fakültelerine kabul edilmesine katkıda bulundum. Öğrencilerin sanatsal gelişimlerine destek olmak ve onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak benim için büyük bir mutluluk kaynağıydı.

2019 yılından beri YouTube'da "fevkalade sohbetler" adlı bir kanalım var. Kanalımda, sanat malzemeleri, sanat eğitimleri, atölye sohbetleri, resim bilgisi ve yurtdışı portfolyo hazırlık süreci üzerine içerikler üretiyorum.

İçerik Türleri

 • Sanat Malzemeleri: Farklı sanat malzemeleri hakkında bilgiler paylaşıyorum. Malzemelerin özellikleri, kullanım alanları ve teknikleri gibi konulardan bahsediyorum.

 • Sanat Eğitimleri: Temel sanat kavramları ve teknikleri hakkında eğitimler veriyorum. Öğrencilerin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalışıyorum.

 • Atölye Sohbetleri: Sanatçılar, eğitmenler ve sanatseverlerle yaptığım sohbetleri paylaşıyorum. Sanat dünyasından güncel gelişmeleri ve farklı bakış açılarını izleyicilerle buluşturuyorum.

 • Resim Bilgisi: Resim tarihi, sanat felsefesi ve estetik gibi konularda bilgiler paylaşıyorum. Sanatseverlerin sanat dünyasını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için çalışıyorum.

 • Yurtdışı Portfolyo Hazırlama Süreci: Yurtdışında bulunan güzel sanatlar fakültelerine kabul edilmek isteyen öğrencilere yönelik bilgiler paylaşıyorum. Portfolyo oluşturma, yetenek sınavlarına hazırlık ve üniversitelere kabul edilme gibi konularda yardımcı oluyorum.

Ders içerikleri ve tüm yayınlarda kullanılan kaynakça videonun açıklama kısmında ve yayın sırasında izleyici ile açık bir şekilde paylaşılmaktadır. Bu sayede izleyiciler, verilen bilgilerin kaynağını takip edebilir ve daha fazla bilgi edinebilirler.

Uzun yıllardır TV izlemiyorum, bol kitap okuyorum, dizi seyrediyorum ve eşim Sıla Güven Koç ile birlikte yakışıklı bir evlat yetiştiriyorum.

Hedeflerim

 • Güzel sanatlar alanındaki eğitim ve öğretimi daha erişilebilir ve nitelikli hale getirmek.

 • Genç sanatçıların kendilerini geliştirmeleri ve hayallerini gerçekleştirmeleri için destek olmak.

 • Sanat ve kültürü topluma daha yakından tanıtmak.

 • Sanatseverlerin bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, yeni şeyler öğrenebilecekleri ve sanat dünyasından güncel gelişmeleri takip edebilecekleri bir platform olmasının devamını sağlamak

İletişim

Kuşadası, Aydın, Türkiye

canberkkc@gmail.com

Tel: +90 546 174 00 07

 • Youtube
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Twitter
 • Facebook

Uzun Yaşayın ve Parlayın

herkeresim_yapabilir.png
bottom of page